PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597708}
5,6 757
ocen
5,6 10 1 757
Pozdrowienia z raju
powrót do forum filmu Pozdrowienia z raju

Niestety, słabo...

ocenił(a) film na 4

Wprawdzie film z przesłaniem, ale pomimo szczerych chęci, nie dostrzegam w nim zbyt wielu plusów. Mało przekonujący (sztuczna, naiwna fabuła), wyjątkowo nużący, nudny, drętwy...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Alpert

no nie wiem.
Zgodzę się, że momentami nużący, leźli chyba wkoło drzewa i co chwila mokli, ale zrozumiałem przesłanie - chodziło o ukazanie ich tragedii w kontekście natury i stąd te ukazywanie pogody krajobrazów fauny i flory.
Mniejsza, taką miał twórca wizję i musiał jeszcze wcisnąć trochę realiów skoro miało to być na faktach, ale nikt w komentarzach nie napisał, że film był w ogóle nielogiczny lub nielogicznie pokazane te fakty. Nie uwierzę, że jakiekolwiek wojsko atakuje szpital bez rozpoznania, czy tam są zakładnicy w osobach personelu, pacjentów itd (no może ruskie patrząc na ich "odbijanie" zakładników w Biesłanie lub w teatrze w Moskwie) ;)
Druga sprawa to twórcy nie pokazali ani jednego momentu dłuższego obozowania w trakcie tej wędrówki, więc sądzę, że po za kilkugodzinnymi postojami oni cały czas leźli (stąd ten mój osąd, że wkoło drzewa) przez te minimum 7 m-cy powinni obejść wkoło całe Mindanao (bo tam chyba akcja) co najmniej trzykrotnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones