PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9556}

Siostry Brontë

Les soeurs Brontë
6,3 194
oceny
6,3 10 1 194
Siostry Brontë
powrót do forum filmu Siostry Brontë

Jestem miłośniczką sióstr Bronte. Czytałam większość ich utworów, kilka biografii i strony internetowe na ich temat. Oglądałam kilka adaptacji ich powieści i wiele sobie obiecywałam po tym filmie. Ale to jakieś nieporozumienie. Począwszy od obsady. Jak można najpiękniejsze francuskie aktorki obsadzać w rolach niezbyt urodziwych, choć pełnych uroku sióstr. Dialogi i stosunki pomiędzy rodzeństwem wydają się równie nienaturalne jak bohaterki: przesłodzone, upoetyzowane, a one były przede wszystkim niezwykle oryginalne. Nic z tego nie zostało, zero świeżości, zaskoczenia, indywidualności. Straszne!

janee

Zgadzam się całkowicie. Jeżeli się zatrudniło do filmu takie wspaniałe aktorki, to trzeba było mieć przynajmniej dobry pomysł na ten film, ale reżyser sknocił sprawę..

ocenił(a) film na 5
Franio

sknocił to mało powiedziane. Miałam wrażenie, że akcja bardziej skupia się na Branwellu i jego romansie ze starszą kobietą niż na siostrach Bronte. Moim zdaniem powinno być więcej o ich twórczości.

ocenił(a) film na 3
janee

mogę sie dowiedzieć czegoś na temat wspomnianych biografii ? ;)

kayobi

Anna Przedpełska-Trzeciakowska: Na plebani w Haworth - (jest super!)
Ewa Kraskowska: Siostry Brontë
Juliet Barker: The Brontës
Elizabeth Gaskell: The Life of Charlotte Brontë

ocenił(a) film na 3
janee

o dwóch pierwszych słyszałam :) szukam czegoś na ten temat bo robię pracę maturalną o siostrach i ogólnie ciężko znaleźć konkretne materiały. dziękuję za pomoc ;)

janee

Film tak ponury i depresyjny aż trudno go znieść. Sama narracja i realizacja podobały mi się, ale niewiarygodnie dla mnie wygląda wieczny ponury nastrój - nawet śmierć, lęk i tęsknota nie zabijają od razu zwykłej młodzieńczej energii i wesołości - nawet jeśli później wszystko zniszczy los. I ta oziębłość pomiędzy siostrami - raczej mało prawdopodobna w świetle wiedzy o ich relacjach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones