Isabelle Huppert

Isabelle Anne Madeleine Huppert

8,1
7 713 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Isabelle Huppert

że w każdym filmie jest taka sama... totalnie bezpłciowa twarz.... Twarz, którą się zapamiętuje, bo w każdym filmie widzi się ją bez jednej emocji.

majkalipcowa

Po przeczytaniu Twojego komentarza zaczynam się zastanawiać czy mam zaburzoną percepcję, czy też obejrzałyśmy po kilkadziesiąt innych tytułów...?

majkalipcowa

Majka- najpierw pomyślałaś, później napisałaś? Czy jak pisałaś to nie myślałaś? :) Jak można coś takiego nabazgrać na temat Isabelle ???

exces

wystarczy spojrzec na zdjecia tu na FW z roznych przeciez filmow. Na kazdym dokladnie ta sama bezplciowa mina. Brrr.

majkalipcowa

Ale po co sprowadzać aktorstwo do min? Huppert i bez nadmiernej ekspresji potrafi oddać charakter postaci, stworzyć niesamowity nastrój i uwodzić. Jej twarz nie jest bezpłciowa, ona jest tajemnicza - nieco chłodna, ale czy to wada? Czy ktokolwiek zarzuca chłód tzw. zimnym blondynkom? Powściągliwość i tajemniczość może być atutem również Huppert tym bardziej, że świetnie to wykorzystuje - jest mistrzynią w kreowaniu postaci cynicznych, ról outsiderów.

madz20

To może faktycznie kreowane przez nią postaci są dla mnie tak odpychające.

majkalipcowa

twoje myślenie jest odpychające

yag12

odpychający jest twój brak szacunku do odmiennego zdania

majkalipcowa

Ja z kolei uważam że przy takiej Huppert Meryl Streep wypada jak amatorka. Huppert potrafi za pomocą bardzo oszczędnych środków wyrazić więcej niż Streep która zazwyczaj miota się i drze jak opętana w prawie każdym swoim filmie. Jeśli chodzi o odpychające bohaterki to Ja Ją właśnie za ten dobór ról cenię jeszcze bardziej bo trzeba mieć sporo odwagi aby zagrać w filmach takich jak "Sprawa kobiet", "Pianistka" czy "Elle". To są mega skomplikowane postaci, większość aktorek po prostu boi się grać takie role w obawie przed utratą wizerunku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones